MILAN TODOROV: BRANJE KAMILICE

 

Milan Todorov

BRANJE KAMILICE


Obično početkom juna

posle zlatnih majskih kiša

i sunca Đurđevskog

odlazili bismo porodično

na nasip pored Tise

da beremo kamilicu.

Majka, ja i moja prva mlada devojka.

Otac je umro prošle godine.

Nosili smo male stolice

kupljene na vašaru

i češljeve za duge jake kose.

Sada smo njima

sedeći na nesnosnoj popodnevnoj jari

češljali bele glavice lekovite biljke

da bismo je posle osušili na suncu

i zatim upakovali u papirne vrećice

da bismo ih koristili

kao lek u zimskim danima.

Uspevali smo da nakupimo

tek kilogram ili manje

tog leka sa odbrambenog nasipa.

Da je otac imao sreće bar još deset godina 

govorila bi majka po povratku kući

ovo bi života vredelo

i da niko ne vidi

stisnula bi mi snažno i brzo

skupljenu šaku

punu žutkaste pleve.




Коментари

Популарни постови са овог блога

RATKO DANGUBIĆ: JESEN U TREBINJU

VEST: MILAN TODOROV NOVI PREDSEDNIK DRUŠTVA KNJIŽEVNIKA VOJVODINE

MILAN TODOROV: KENIJA, KENIJA